Blog

Light Sheer laser

02 Wrz 2018

Co to jest?

Light Sheer to trwała depilacja laserowa. Optymalnie dopasowana wiązka promieniowania lasera diodowego prowadzi do kontrolowanego podgrzania mieszków włosowych. Wytworzona energia pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik włosa. Podgrzanie natomiast powoduje trwałe uszkodzenie i rozpad mieszka włosowego, bez wpływu na otaczające go tkanki. Dzięki temu depilację tę można stosować nawet na wrażliwe miejsca intymne u kobiet i mężczyzn. W wyniku rozpadu mieszka włosowego dochodzi do trwałego usunięcia niechcianego owłosienia.

Jak wygląda zabieg?

Emitowana łagodna wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy. Decydując się na zabieg laserem diodowym, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Pozostałe włosy przez 3 do 8 tygodni utrzymywane są w tzw. fazie uśpienia i będą mogły zostać usunięte dopiero, gdy ponownie znajdą się w fazie aktywnego wzrostu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze laserowe usuwanie włosów LightSheer niszczy od 40 do 60% owłosienia, natomiast trzykrotne powtórzenie całej procedury daje skuteczność na poziomie 92%. Pozostałe, nieusunięte włosy są delikatne, jasne i praktycznie niedostrzegalne.

Wskazania i przeciwwskazania

Grube i ciemne włosy pojawiające się w niepożądanych miejscach, nadmierne owłosienie w problematycznych miejscach (owłosienie twarzy u kobiet).

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka)
  • choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
  • skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających
  • stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia

Zalecenia po zabiegu

Do dwóch tygodni po zabiegu należy zrezygnować z opalania. Lekkie zaczerwienienie, obrzęk lub miejscowe strupki znikną samoistnie po kilku dniach. Skórę należy pielęgnować z zastosowaniem łagodnych środków higienicznych.