Blog

LipoCryo

02 Wrz 2018

Co to jest?

Zabieg LipoCryo polega na nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Wywołuje on trwały ubytek podskórnej warstwy tłuszczu. Zabieg skupia się na redukcji „opornej” tkanki tłuszczowej poprzez jej zamrażanie. Tkanka tłuszczowa zostaje poddana niskiej temperaturze, co po pewnym czasie wyzwala miejscowy stan zapalny oraz wywołuje rozwój limfocytów, histiocytów, i innych komórek, które redukują ilość tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby a następnie wydalane z organizmu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa od 35 do 45 minut. Do skóry przykłada się specjalną głowicę, która na zasadzie próżni zasysa skórę do środka razem z warstwą niechcianej tkanki tłuszczowej. Wewnątrz głowicy skóra ulega schłodzeniu a tłuszcz krystalizuje się i zostaje usunięty z organizmu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Kriolipoliza powoduje utratę od 25 do 45% grubości poddanej zabiegowi warstwy tłuszczu a efekty zaczynają być zauważalne już 2 tygodniach. Efekt finalny widoczny jest po upływie sześciu tygodni, wtedy też procedurę można powtórzyć w tym samym miejscu.

Wskazania i przeciwwskazania

To zabieg dla osób borykających się z miejscowym odkładaniem tkanki tłuszczowej m .in.: na brzuchu, boczkach, udach, ramionach i pośladkach.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią
  • pokrzywka i inne chorobowe zmiany skórne
  • niezagojone rany
  • choroba Raynauda
  • duża otyłość
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy wypijać minimum 2 litry wody dziennie, aby uzyskać pełen efekt drenujący oraz wesprzeć proces utylizacji zniszczonych komórek tłuszczowych.